پرده زبرا برای دفتر کار تجاری

پرده زبرا برای محیط تجاری و اداری

 پرده زبرا برای محیط تجاری و اداری

دکوراسیون و چیدمان یک ساختمان چه مسکونی و چه اداری بسیار مهم و حائز اهمیت است. در این بین انتخاب یک پرده مناسب برای تکمیل دکوراسیون  داخلی اهمیت  و جایگاه ویژه‌ای دارد.حتی اگر تصمیم به بازسازی بک ساختمان و منزل قدیمی یا بازسازی و زیباسازی یک دفتر کار و شرکتتان می توانید با تغییر چند الگو وعنصر زیبایی را تجدید کنید.

در این مقاله می خواهیم به انتخاب پرده های زبرا برای مکان های اداری و تجاری مانند پرده های اتاق دفتر کار و فروشگاه ها و شرکت ها و پرده های اماکن اداری بپردازیم.

پرده زبرا برای دفتر کار تجاری

انتخاب پرده برای منزل به نظر راحت‌تر از محیط اداری است؛ چرا که تنوع پرده برای منزل بیشتر است. اداره محیطی است که دکوراسیون آن بسیار اهمیت دارد، افراد زیادی همواره در رفت و آمد هستند، شرکای زیادی را در دفترتان ملاقات می‌کنید؛ پس انتخاب دکوراسیونی که مراجعین شما را تحت تاثیر قرار دهد و یک قرار فراموش نشدنی را برایشان رقم بزند، بسیار مهم است.

برای محیط‌های اداری پرده‌های متنوعی وجود دارد، مانند پرده کرکره چوبی، پرده سیلویت، پرده شید رول، پرده کرکره آلمینیومی و ….

اما بهترین انتخاب و پیشنهاد، پرده‌های زبرا هستند. چرا که ویژگی‌های منحصر به فرد این پرده آن را از سایر رقبا متمایز می‌کند.

اولین ویژگی پرده زبرا تنظیم نور آن است. نور عنصر بسیار مهمی در معماری ساختمان‌ها است. به گفته روان شناسان کمبود نور باعث افسردگی و کاهش انگیزه و عملکرد انسان می‌شود. لذا انتخاب یک پرده مناسب برای حل این مشکل می‌تواند چاره کار باشد. پرده زبرا که به پرده رولی نیز شناخته شده است به شکل راه راه‌های افقی است که از دولایه موازی تور و پارچه تشکیل شده است. با تغییر زاویه بین دولایه و نوارهای میانی، می‌توان نور عبوری از پرده را تغییر داد و به راحتی نور دلخواه خود را تنظیم کرد و در نتیجه از محیطی کسالت بار جلوگیری کرد.

همین طور زمانی که قصد ارائه کنفرانس با پاورپوینت را دارید، می‌توانید بدون این که پرده را باز یا بسته کنید تنها با تغییر زاویه بین لایه‌ها از نور عبوری کاسته و فضای دفترتان را تاریک کنید.

پرده‌های زبرا، ظاهری مدرن دارند از این رو برای محیط اداری با مبلمان مدرن و راحتی بسیار مناسب و شکیل هستند.

این پرده‌ها به راحتی نصب می‌شوند و دردسر پرده‌های معمولی را نیز برای مرتب شدن ندارند. به علاوه پرده‌های زبرا فضای کمتری را اشغال می‌کنند و بسیار سبک می‌باشند.

استفاده و کنترل این پرده به دو صورت انجام می‌شود:

1 ) مکانیزم دستی، که در این روش با استفاده از زنجیری که در کنار پرده قرار گرفته می‌توان میزان نور ورودی را کنترل و پرده را باز و بسته کرد.

2 ) روش بعدی  مکانیزم موتوری است که در آن پرده را به یک موتور کوچک و ظریف وصل می‌کنند و پس از آن با یک ریموت می‌توان از راه دور پرده را  به صورت اتوماتیک کنترل کرد. با استفاده از ریموت به راحتی می‌توان از انواع حالت‌های پرده زبرا استفاده کرده و میزان نور وردی دلخواه را تنظیم کرد.

برند شرکتتان را روی پرده چاپ کنید

آرم و برند هر شرکتی هویت آن شرکت است. و صاحبان آن می‌کوشند تا برند خود را به معرض نمایش گذاشته و آن را به همه معرفی کنند. از قابلیت های پرده‌های زبرا، امکان چاپ طرح مورد نظر شخص بر روی آن است. با چاپ برند شرکتتان بر روی این پرده و نصب آن در محیط اداری و تجاری‌تان شما یک گام به هدفتان که همان معرفی برندتان است نزدیک‌تر شده‌اید. به علاوه این کار از نظر روانی نیز به نوعی حس اقتدار و قدرت شما را در ذهن مراجعین و ارباب رجوع‌های شما تداعی می‌کند و بر ضمیر ناخودآگاه آنها تاثیر می‌گذارد.

از طرفی اگر هم نگران هزینه‌‌های خود هستید، باید گفت که با توجه به طول عمر و دوام این پرده، قیمت آن به نسبت سایر پرده‌ها بسیار مناسب‌تر است.

انتخاب دکوراسیون در روحیه کارکنان یک اداره و بهره وری آنان تاثیر زیادی دارد. عواملی نظیر طرح، جنس، اندازه، رنگ و … که در این میان رنگ از سایر عوامل تاثیر گذاری بیشتر و بالاتری دارد. روان‌شناسان معتقدند که رنگ‌ها تاثیر غیر قابل انکاری در روحیه و خلق و خوی افراد دارند. رنگ‌ها باعث شادی، یاس، غم و سرخوشی می‌شوند. پس انتخاب رنگی مناسب برای یک محیط کاری امری دارای اهمیت است تا به این وسیله از رخوت و بی‌حالی کارکنان جلوگیری شود و هم بهره‌وری آنان را در کار بالا ببرد.

پرده‌های زبرا در رنگ‌ها و طرح های متنوعی دارند و این طیف رنگی گسترده انتخاب را حتی برای افراد سخت پسند نیز راحت و لذت بخش کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =