ترکیب زبرا و تور

تلفیق پرده‌های زبرا و توری سبکی متفاوت

تلفیق پرده‌های زبرا و توری سبکی متفاوت

پنجره‌ها چشم‌های خانه هستند و همیشه آرایش چشم‌ها بسیار مهم بوده و هست. آرایش و زیبایی خانه تا حدودی به پنجره وابسته است و زیبایی پنجره نیز به پرده‌ای که به آن آویخته می‌شود. خانم‌های خانه دوست دارند منزلشان را به بهترین نحو دکور کنند و برای این کار حاضرند بهترین وسایل را بخرند؛ تا به این ترتیب، هنر و سلیقه‌شان را به هر کسی که پا به منزلشان می‌گذارد نشان دهند و تعریف‌شان بین فامیل و دوست و آشنا سر زبان‌‌ها بیفتد. برای انتخاب یک پرده خوب که به منزلتان جلوه زیبایی دهد؛ هزاران انتخاب وجود دارد که البته می‌تواند گیج کننده باشد.
ما این مقاله را تنها به یک مدل پرده از بین هزاران مدل موجود، اختصاص دادیم تا تصمیم گیری را تا حدودی برای‌تان راحت کنیم.

پرده زبرا، سبکی مدرن و جدید در دکوراسیون منزل

پرده‌ی زبرا یکی از پرده‌های مدرنی است که به تازگی وارد بازار شده و با این که زمان زیادی از عمر آن نمی‌گذرد اما توانسته است جای خود را در بازار باز کند.
پرده‌ی زبرا که به دلیل راه راه‌های افقی بکار رفته در آن به این نام شناخته می‌شود، از تور و پارچه ساخته شده است. پرده زبرا به صورت دولایه موازی کنار هم قرار می‌گیرد که این لایه‌ها به وسیله طنابی که کنار ان تعبیه شده جا به جا می‌شوند و از این طریق میزان نور ورودی به محیط را تنظیم می‌کنند.
از مزیت‌ها و برتری این پرده نسبت به سایر رقبایش نیز، همین ویژگی است. بدون اینکه نیازی به جمع کردن کامل پرده باشد، تنها با جا به جایی لایه‌ها می‌توان فضای اتاق را تاریک یا روشن کرد.
این لایه‌های افقی به شکل یکی در میان از تور و پارچه تشکیل شده است. زمانی که لایه‌های پارچه‌ای روی هم قرار میگیرند نور وارد اتاق می‌شود و زمانی که تور و پارچه روی هم واقع شوند، جلوی ورود نور را خواهند گرفت. پرده‌های زبرا ورود نور را به سه حالت نیمه، تاریک و روشن تنظیم می‌کنند.
پرده زبرا تنوع رنگی و طرح بالایی دارد و علاوه بر آن می‌توان طرح دلخواه خود را نیز بر روی آن چاپ کرد. پرده زبرا گزینه کاملا مناسبی برای آشپزخانه و فضاهای مدرن و با دکوراسیون مینیمالیستی است. با این حساب باید در نظر داشت که این سبک از پرده اصلا برای محیط‌هایی با دکوراسیون کلاسیک، انتخاب و گزینه مناسبی نیست.
موردی که درتهیه و نصب این پرده‌ها باید به آن دقت شود، اندازه‌ی آن‌هاست. کوچک و بزرگ بودن پرده اصلا جلوه زیبایی نخواهد داشت و تنها موجب هدر رفتن زحمت و هزینه شما می‌شود.
بنابراین از یک متخصص برای اندازه گیری و نصب پرده‌ها کمک بگیرید. بعضی‌ها نیز ترجیح می‌دهند پرده را اندکی دورن قاب پنجره نصب کنند که این کار نیز باعث دو برابر شدن زیبایی پرده می‌شود و به قول معروف پرده بیشتر توی چشم خواهد بود.
تلفیق پرده‌های زبرا و توری جذابیت ان‌ها را دوچندان می‌کند
شاید جزء آن دسته از افرادی باشید که وسوسه شده اید تا سبک‌های مدرن را تجربه کنید اما همزمان هم نمی‌توانید از مدل‌های قدیمی دست بکشید. باید گفت که در این جور مواقع اشکالی ندارد که هر دو سبک را کنار داشته باشید. به بیان دیگر تلفیق و ترکیب راه حل آن است که از این، دو راهی انتخاب خلاص شوید.
برخی دوست دارند هم از پرده‌های مدرن استفاده کنند و هم نمی‌خواهند لطافت و آرامشی که در پرده‌های پارچه‌ای قدیمی وجود دارد را از دست بدهند.

از ویژگی دیگر پرده زبرا امکان تلفیق آن با پرده‌های پارچه‌ای است که البته این تلفیق نه تنها چیزی از زیبایی این دو پرده کم نمی‌کند بلکه آنها را در کنار هم خواستنی‌تر نیز می‌کند.
شما به راحتی می‌توانید برای اتاق پذیراییتان از روش تلفیقی استفاده کنید و فضای اتاق را از یکنواختی خارج کنید، البته برای این کار باید طرح پرده، مبلمان و سبک دکورتان را در نظر بگیرید.
انتخاب این که پارچه پرده‌تان طرح دار باشد یا پرده زبرا به مبلمانتان بستگی دارد. اگر مبلمانتان را طرح دار انتخاب کرده باشید، نمی‌توانید پرده‌تان را نیز طرح دار انتخاب کنید. این کار باعث شلوغی بیش از حد می‌شود و در نتیجه فضای پذیراییتان خسته و کسل کننده می‌شود.
بر عکس اگر پذیراییتان را با مبلی ساده چیده باشید، دستتان برای انتخاب طرح پرده باز است.
می‌توانید پرده زبرای‌تان را طرح دار و پارچه را ساده انتخاب کنید و یا اینکه پرده را طرح دار و پرده زبرا را ساده تهیه کنید. همیچنین می‌توانید برای انتخاب طرح پرده‌تان از سایر دکوراسیون پذیرایی الهام بگیرید. مثلا می‌توانید طرح پرده‌تان را با طرح کوسن مبلتان ست کنید.
رنگ پرده‌ها را همرنگ با مبلمان انتخاب نکنید
مهم‌ترین نکته‌ای که نباید فراموش کنید نیز رنگ پرده است که آن هم باید متناسب با سایر دکوراسیون در نظر گرفته ‌شود. باز هم در اینجا می‌توانید از سایر دکورها کمک بگیرید و رنگ پرده‌ها را با انها ست کنید. دقت داشته باشید که رنگ پرده‌ها صد در صد شبیه رنگ دیگر دکورهای موجود در پذیرایی‌تان نشود چرا که مقداری تفاوت در تناژ رنگی جذابیت چیدمان و دکور اتاق شما را بیشتر می‌کند و الا تشابه صد در صدی سبب یکنواختی می‌شود که اصلا جالب نیست.
تا اینجای کار به خاطر داشته باشید که پرده‌های زبرا تنها برای دکوراسیون مدرن مناسب است اگر دکورتان را کلاسیک چیده باشید باید بیخیال پرده زبرا شوید یا کلا دکورتان را تغییر دهید.

در سبک مینیمالیستی توجه به حداقل هاست. یعنی ساده‌ترین چیزها برای چیدن و دکور کردن منزل. پس اگر از طرفداران این سبک هستید یا علاقه دارید که منزلتان را به این سبک بچینید؛ می‌توانید از حداقل طرح‌ها استفاده کنید یا اصلا از بکار بردن طرح در دکوراسیونتان اجتناب کنید. از این رو حتی می‌توانید پرده زبرا و هم پرده پارچه‌ای یا توریتان را کاملا ساده انتخاب کنید. حداکثر کوچک‌ترین عنصر دکوراسیون اتاقتان را طرح دار انتخاب کنید.
از ترکیب پرده زبرا و پارچه برای پنجره آشپزخانه نیز می‌توان استفاده کرد. اما مسئله‌ای که وجود دارد اندازه آشپزخانه‌های امروزی و پنجره‌های آن‌هاست. اگر پنجره اشپزخانه خیلی کوچک باشد استفاده از پرده توری کنار زبرا توصیه نمی‌شود چرا که هم از نظر زیبایی شناختی، جلوه خوبی ندارد و هم مانع از ورود نور شده و بیشتر فضای آشپزخانه را تاریک می‌کند. دیگر این که آشپزخانه محل پخت و پز است و دود و چربی غذاها روی پرده‌ها می‌نشینند. پرده‌های زبرا برای این منظور مناسب و مقاوم اند اما پرده‌های توری و پارچه در اثر مداومت شست و شو رنگ و استحکام بافت خود را از دست می‌دهند. در نهایت یک پرده رنگ و رو رفته فضای آشپزخانه‌تان را خراب می‌کند و شما مجبور به تعویض پرده پارچه ای خود خواهید بود.
باز هم این مسئله به فضا و محیط منزل و انتخاب نهایی و هزینه شما بستگی دارد. اما به جرئت می‌توان گفت پرده زبرا تلفیقی از زیبایی و تکنولوژی است که توانسته طرفداران زیادی پیدا کند و جلوه‌ای ویژه و متفاوت به خانه‌ها و هر جای دیگری بدهد.

تلفیق پرده زبرا و تور را میتوانید درپذیرایی استفاده کنید این سبک توسط گالری پرده قربانی ارائه می شود.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + نوزده =